הנגשת הצגות ומופעים

כניסה לקטלוג הרשמה

(success)
(success)

הנגשת הצגות ומופעים לעיוורים וכבדי ראייה

עד לשנת 2014 לא התקיימה בישראל הנגשת הצגות או מופעי תרבות עבור אנשים עם עיוורון או לקויות ראייה וזאת בשונה מהנעשה במדינות מערביות מתקדמות כדוגמת בריטניה, ארצות הברית, גרמניה ואוסטרליה. הספריה פועלת לקידום התחום באמצעות שתוף פעולה עם תיאטראות מובילים, הכשרת מנגישים מקצועיים והעלאת מודעות לנושא בקרב הציבור. 
הנגשת הצגות הינה קריינות המתארת את המתרחש על הבמה ונערכת בזמן אמת ("live"), כאשר הצופה העיוור שומע את התיאורים באמצעות אזניות אישיות. ההנגשה מבוססת על תסריט שנכתב מבעוד מועד והקריינות משתלב בין הדיאלוגים ללא הפרעה למחזה. לכל הצגה מופק קדימון - 5 דקות מוקלטות המתארות את ההתרחשות, הדמויות ואת הבמה. ההצגות המונגשות מלוות בסיור מגע להכרת התפאורה וקולות השחקנים. 
ללוח ההצגות המונגשות ברחבי הארץ לחצו כאן
 

השותפים המקצועיים שלנו

 
בית לסין  הקאמרי  הבימה    תאטרון באר שבעתיאטרון הצפון  תיאטרון ירושלים    היכל תרבות נתניה  יידישפיל האופרה הישראלית תל אביב יפו התיאטרון הערבי יהודי ביפו  היכל אומנויות הבמה הרצליה    המשכן לאומנויות הבמה אשדוד  
 

לצאת לתיאטרון כמו כולם

אנו מזמינים אתכם לצפות בכתבה שעשו על פעילותנו בתחום הנגשת תיאטרון לעיוורים וכבדי ראייה - הצגת הבכורה "קזבלן", תיאטרון הקאמרי, 24.12.15.


חדשות ערוץ 11, כתבת: דנה הרמן.