סדנת כתיבת פזמונים

כניסה לקטלוג הרשמה

(success)
(success)

סדנת כתיבת פזמונים בהנחיית דנה ברגר

"סדנאות הבית" – סדנאות הכתיבה של הסופר אשכול נבו והמשוררת אורית גידלי, בשיתוף הספריה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה, בסדנת כתיבת פזמונים מקצועית, מיוחדת וראשונה מסוגה, המונגשת במיוחד לקוראי הספריה - בהנחיית הזמרת והיוצרת דנה ברגר!
 
 
דנה ברגר - צילום גבריאל בהרליה
(צילום: גבריאל בהרליה)

בעשרה מפגשים נלמד על הכתיבה ככלי להבעה עצמית ונצלול לתוך תרגילים שונים של כתיבה יוצרת.
נלמד על המשמעות של להיות יוצר בעולם הזה, צייד של השראה, צלם של רגעים, לוליין של רגשות. נלמד על טריגרים שונים ומשונים, נלחץ על כפתורים, נלמד ליצוק משמעות רגשית אל תוך מבנה ומסגרת של פזמון. נלמד לנוע בחופשיות בתוך בתי כלא אהובים. נלמד מבנים קלאסיים של שירים, ממה כל חלק מורכב, מה מייחד אותו, נלמד יוצאי דופן, חריזה פשוטה ומורכבת, דמויות ועלילה, קונפליקט ומכשול, נלמד תמצות ומהות, משקל ומקצב, נגדיר ונתיר, נשאל ונכיר, נאהב ונשיר.
חשוב לדעת - כדי להתקבל לסדנה לא צריך להיות משורר, לא צריך להיות מוזיקאי או לדעת להלחין ולנגן.


מה צריך לעשות כדי להתקבל לסדנה?

לשלוח לדוא"ל info@clfb.org.il 
  1. שני שירים - פזמון (שיר שעתיד להיות מולחן) או טקסט שירה.
  2. ענו על השאלות הבאות - 1) האם אתם יודעים לכתוב בעצמכם? (לא אכפת לנו על מה ואיך, בשורה תחתונה אתם נדרשים לכתוב לבד במהלך השיעור) 2) האם אתם יודעים להקריא לבד את הטקסטים שאתם כותבים? 
    שימו לב - ההרשמה נסגרת בתאריך 18.3.18! 
    בין כל המגישים ייבחרו כותבים לפי שיקול דעתו של המנחה.
     לעמוד שאלות ותשובות אודות הסדנה לחצו כאן - יש לקרוא לפני הרשמה.


לתשומת לבכם!

אנו שמחים להכריז על שיתוף פעולה בין הספריה לבין ארגון מגדל-אור, שמטרתו לשפר את יכולות הכתיבה וההקראה העצמית שלכם!
נציגי תחום ההדרכה השיקומית במגדל-אור יפנו טלפונית לכל כל מי שיגיש מועמדות, ויחדיו יבינו האם ואיזה סיוע טכנולוגי דרוש לכל משתתף בכדי לעמוד בתנאי הסף לקבלה לסדנה - עצמאות טכנולוגית בכתיבת וקריאת טקסטים. במידה והנכם חולמים להצטרף לסדנה אך אין לכם כלל ידע טכנולוגי רלוונטי, אתם מוזמנים להגיש טקסטים ולציין כי אתם זקוקים להדרכה מלאה. ההדרכה הטכנולוגית לצורך השתתפות בקורס תיעשה בשלוחת הספריה שבתל אביב.


אודות דנה ברגר

דנה ברגר היא זמרת ויוצרת כותבת ומלחינה מגיל חמש עשרה. בימים אלה הוציאה לאור את אלבומה השמיני. מופיעה ברחבי הארץ ללא הפסקה. בשנים האחרונות החלה ללמד כתיבה יוצרת במסגרות שונות, קיימה סדנאות כתיבה בעמותות לנשים נפגעות אלימות, ביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב, מכללת ספיר, לימדה במכללה האקדמית אונו- בהד ביה"ס למוסיקה, ועוד.


אודות "סדנאות הבית"

במשך 17 שנות פעילות, למדו ב"סדנאות הבית" למעלה מ2,000 תלמידים ומתוכם כ- 50 שהוציאו לאור ספרים זוכי פרסים (כולל פרס ספיר לספר ביכורים, פרס אקו"ם, ופרס שרת החינוך), שפורסמו בהוצאות הגדולות, וחלקם אף הפכו לרבי מכר. מלבד אשכול נבו ואורית גידלי, מלמדים ב"סדנאות הבית" יוצרים רבים בעלי ניסיון עשיר בכתיבה ומועברות סדנאות כתיבה בנושאים שונים.